A projekt célja az állandó azonosítók (PID - Persistent Identifiers) támogatásának magasabb szintre emelése az ARP Adatrepozitórium ((https://researchdata.hu/en) rendszerében, mely 2024. márciusa óta működik. Az ARP a magyar kutatók számára nyújt olyan átfogó adatrepozitóriumi rendszert, amely alkalmas a kutatási adatok biztonságos, digitális tárolására, azok használatára és újra felhasználásra, valamint további hasznosítására a Magyarországon folytatott összes kutatási szférában.
A projekt a FAIR-IMPACT EU projekt (GA 101057344) keretében, a 1st Open Call Route 2 alprogram támogatásával valósul meg.
A projekt célja az RO-Crate (Research Object Crate) támogatásnak, mint új rendszerkomponensnek a beépítése a Dataverse repozitóriumrendszerbe, amely az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat Adatrepozitórium kezdeményezésében létrejött Adatrepozitórium projekt egyik fő komponense.
A 2020. őszén elindult Elosztott Tudásgráfok (Distributed Knowledge Graphs - DKG) EU COST projekt fő célja olyan tudásgráf technológiák létrehozása, melyek webes szabványokon alapulnak, teljesítik a FAIR követelményeket, nyíltak, biztosítják az adatok védelmét és lehetővé teszik a magas minőségű adatok decentralizált közzétételét.
A Társadalomtudományi Kutatóközpont Kutatási Dokumentációs Központjának két archívuma, a KDK, amely a TK intézeteiben zajló kutatásokat archiválja, és a 20. Század Hangja Archívum és Kutatóműhely, amely a hazai kvalitatív társadalomkutatások örökségét őrzi, pilot projektben vett részt a SZTAKI-val együttműködésben. A projekt célja a két archívum interjúgyűjteményének tárgyszavakkal és egyéb metaadatokkal való ellátása volt (pl. nevek és helyek felismerése) mesterséges intelligencia eszközök felhasználásával.
A projekt célja magyar kutatási adat repozitórium létrehozása a COVID-19 járvánnyal kapcsolatos kutatások támogatása céljából. A kutatási adat repozitórium hazai és nemzetközi szinten adattárolási és repozitórium szolgáltatásokat, valamint egyértelműen (peer-to-peer módon) szabályozott és megbízható adatmegosztást biztosít.
A W3C-t 1994. októberében alapították azzal a céllal, hogy elősegítsék a Webben rejlő lehetőségek minél teljesebb kihasználását olyan közös számítógépes protokollok kidolgozásával, amelyek előremozdítják a Web fejlődését és garantálják széleskörű felhasználhatóságát. A W3C célja az, hogy kiaknázza a Web összes lehetőségét az információs fórumok, a kereskedelem, a kommunikáció és a kollektív tudás terén egyaránt.
Az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat Adatrepozitórium (ELKH ARP) projekt célja egy olyan új repozitóriumi infrastruktúra-szolgáltatás alapjainak a megteremtése, amely a teljes ELKH kutatóhálózat folyamatos és hosszú távú kutatási adatkezelését támogatja. A fejlesztés megoldást nyújt majd a kutatási adatok, mint értékkel bíró adatvagyon, biztonságos, digitális tárolására, azok használatára és újra felhasználásra, valamint további hasznosítására a kutatási és egyéb, például gazdasági szféra számára.
A 2022. őszén elindult projekt célja a Robert Bosch Kft. tudásgráf-technológiáival való ellátása, hogy a belső ipari vagy kutatási kapcsolatok és információk elérhetők, megoszthatók és felhasználhatók legyenek a szervezeten belül.
Az iToBoS az Európai Unió Horizont 2020 kutatási és innovációs programja által finanszírozott kutatási projekt, amelynek célja egy olyan, új diagnosztikai eszköz létrehozása a melanóma korai felismerésére, amely a betegről rendelkezésre álló összes információt hasznosítja. Ennek az úgynevezett holisztikus értékelőeszköznek minden egyes beteg sajátos jellemzőit meg kell értenie, ezzel megnyílik az út a melanóma személyre szabott, korai felismerése előtt.